کلمه در شعر مدینه یی ست که  نظام تاریخ در آن مشهود است حرفه ی من زیستن درین مدینه است من این مدینه را دوست دارم از رصدخانه ی آن می توانم نگاهی متفاوت به جهان داشته باشم جریان طبیعت را در آن ببینم فوس و فزح عشق را نظاره کنم رفت و آمدهای آدمی در کوچه های جهان را نظراندازی کنم طلوع و غروب انسان را نگران باشم.

کلمه در شعر مظهر شی نیست خود شی است که از طریق کلمه در آن حضور پیدا می کند با طعم و صدا و حجم و درشتی و نرمی اش با القائاتی که می تواند بکند با تداعی هایی که در امکانش هست با باری که می تواند داشته باشد با تمام فرهنگی که پشتش خوابیده با تمام طیفی که می تواند ایجاد کند با تمام تاریخی که دارد.

گفت و شنود ناصر حریری با احمد شاملو

 1377

 

و من اطمینان دارم

حتی در مشقِ آموزشی

پاها و چکمه ها در هوا پرواز می کنند

زیرا لب های تو

شبانه ،

مین گذاری کرده است

مرزهای مهربانِ پوستِ تنم را

*

و سربازانی هنوز، در فکر کلاغ پرند

ناشیانه

بر پرچین های جادویی انفجار...

                                                 

/ 111 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غلامرضا نصراللهی

جمعه شانزدهم فروردین 1392 ......................وبلاگ ترنم آغاز سماع لاله ها می دانم که عاقبت در این کشتزار بی حاصل آن همه مین که کاشته ای با دل شکستگی مختصری منفجر می شوند و آن همه منور که از چشمانت برخاسته اند آسمان سینه را چراغان می کنند آن وقت دوست دارم آن جا باشی و قربانی خویش را در رقصی خونین به تماشا بنشینی این است راز تلاطم دریاها و سماع لاله ها مهر ماه ۱۳۷۷ * ازمجموعه شعر روی دست های باد ( منتشر نشده ) سروده ی غلامرضا نصراللهی

مهدی علیزاده

سلام مرسده ی عزیز ممنون از کار زیبای ات شعر خیلی خیلی زیبا بود [گل][گل]

باشو

سلام -خداحافظ. بقول حسین پناهی چیز تازه اگر یافتید بر این دو اضافه کنید . . .

علی نخعی

‘ 12 ‘ . 3 __/ 9 ‘ . 6 . ‘ 226800 ثــانیه مونده ... ســلام ، در آغاز زمــستان، هرگز زمـــستانی مباد، بهار آرزوهایت،باآرزوی بـــهترین ها،پیشاپیش یلداتون مبارک[گل]

افسون

سلام بسیار زیبا بود دوست عزیز[گل]

sepid

سلام عزیز برای خانش دعوتید[گل]

پوریا محبی

زیبا بود سرکار خانم ... برای صرف چند شعر ساده به وبلاگم دعوتید . منتظر نظرات شما هستم . در صورت تمایل جهت تبادل لینک مطلعم کنید .